Low carb diyeti

Paylaş
 

Low carb diyeti

Merhaba sevgili tarifyaz takipçileri bugün sizlere Kenzo Karagöz’ün hazırlamış olduğu ve kesinlikle etkili olan 40 Günde Karın Kası yani LOW CARB DİYET’ini sizlerle paylaşacağım.
Evet aylarca Spor Salonuna gitiim yine başarılı olamadım bu diyetle nasıl olacam diyebilirsiniz aylarca kardiyoya ve yüzlerce yapmanıza gerek yok !
Yapmamız gereken tek şey düşük karbonhidrat alımı ile sağlıklı bir şekilde beslenip vücudumuzun belirli bölgelerinde oluşan tüm yağları yakmak.
Benim yaşıma boyuma kiloma uygun mu acaba diye düşünebilirsiniz ama dert etmenize gerek yok aklınızda soru işareti kalmasın,LOW CARB DİYET’i her yaşa boya ve kiloya uygundur. Tabi ki vücudumuzla alakalı her durumda olduğu gibi bu diyetimizde de yaşlara göre hız faktörü devreye girecektir.
18 Yaşındaki bir arkadaş ile 45 yaşındaki birinin arasında reaksiyon süresi bakımından illaki fark olacaktır ama sonuçta iki kişide o düşlediğimiz fit görünüme sahip olacaktır.

Diyetimizin Adı LOW CARB Diyeti

Diyetimizin sahibi Kenzo Karagöz, bizler için 40 gün boyunca video çekmiş ve bundan öncesinde vücudunu sırf bu video için bozmuş ve göbek sahibi olmuştur. Bozmuştur diyorum çünkü Kenzo defalarca vücut geliştirme şampiyonu olan bir isim ve vücudunu bu diyetle 40 günde tekrar fit bir görünüme sokmuştur.

Kenzo 40 günlük çekmiş olduğu videoları youtube hesabında paylaştı, bunları izleme şansınız var. Bizim amacımız 40 tane video anlatılanları kısaca size özetlemek.
Bu şekilde 40 ayrı videoyu tek tek izlemek zorunda kalmayacaksınız. Ama dilerseniz vereceğimiz linkten videoları da izleyebilirsiniz.

Şunu bilmenizi isterizki bu diyet internette görmüş olduğunuz sağlıksız bir çok diyete karşı kesinlikle sağlığınızı tehlikeye atacak bir diyet değildir.
Diyeti uygulayanlarında yorumlarından anladığımız kesinlikle 40 günün sonunda karın ve bel bölgenizdeki yağlarda gözle görülür şekilde erime ve incelme olduğu.
Sadece bu diyet için değil normal yaşantımızda da günlük 2-3 Litre su içmemiz gerekiyor ama bu diyeti uygularken özellikle su tüketimimize dikkat etmemiz gerekiyor.
Zira alacağımız yüksek miktardaki proteinleri vücumuz su ile metabolize edecek.
Ayrıca her diyette olduğu gibi bu diyette bir günümüz diyetin dışına çıkarak istediğimiz herhangi bir yemeği yiyebiliriz. Bundaki amaç vücudumuzun diyete bağışıklık kazanmasını engellemek. Normal yiyecek yiyerek bir nevi vücudumuzu kandıracağız. Kenzo bu günü 6. gün olarak seçmiş.
Sadece haftanın 6. günü hile günü olarak canımız ne istiyorsa yiyebiliriz.

Beslenme Programı

(Detaylı bilgi için videoları izleyebilirsiniz)

Kahvaltı ;
5 Adet Yumurta (2 tanesi tüm halde diğer 3’ününde de sadece beyazı yenilecek)

Diğer öğünler için ;

500 gr Tavuk Göğsü (çok az yağda pişirilcek)
1 Kase Pirinç (Lapa olarak pişirilecek)
İstediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz.
Tuz, Kırmızı Biber, Lor peynir, Badem

Öğün Saatleri:

1. Öğün 9:30 – 10:30 (Kahvaltı)
2. Öğün 13:30 – 14:30
3. Öğün 17:30 – 18:30
4. Öğün 22:00 – 22:30
Yatmadan önce mutlaka Lor Peynir ve Badem yiyoruz.

Spor yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli şey süre ve devamlılıktır. Süre diyoruz zira 20 dk yapacağımız sporun bize hiçbir faydası olmaz. Çünkü vücudumuzdaki yağlar spora başladıktan 20-25 dakika sonra yanmaya başlar. Aynı şekilde spor ve kardiyo yaparken ne çok hızlı ne de çok yavaş olmamamız gerekiyor.
Önemli olan aynı tempoda sürdürebilmemizdir.
Spor programımız 45-60 dakika arasında olmalıdır. Bunun yanında haftanın 3 veya 4 günü kardiyoya ayırmamız gerekiyor.
Bisiklete binebilirsiniz koşu bandında koşabilirsiniz.
Daha detaylı bilgi istiyorsanız kenzonun sayfasındaki videoları izleyebilirsiniz Adres: https://www.youtube.com/channel/UCzTn4hAR8jqSsNVAEAbPl3w

Bu yazı 665 kere okundu.
  • Site Yorum

3 adet yorum var.

  1. Avatar Erdem Canbaz dedi ki:

    Teşekkürler admin kardeş tam olarak uygulayamasamda etkisini hissetmeye başladım 1 haftada.

  2. Avatar Şule dedi ki:

    Bu diyeti bayanlarda yapabiliyor mu? Yoksa bir değişiklik yapmamız lazım mı diyette

  3. Avatar Cem Altıntaş dedi ki:

    Kahvaltı ; 5 Adet Yumurta hocam fazlası yaramıyor bana 2 den fazlası alerji yapıyor haftanın her günü için ayrı bir beslenme programı çıkartılsa iyi olur gibi geldi bana. kış aylarında spor zor oluyor yağlanıyoruz 🙂 Yararlı bilgiler için teşekür ederim.

Bir yorum bırak

*